Eliminacje powiatowe XXXVII Małego Tomaszowskiego Konkursu Recytatorskiego

Eliminacje powiatowe XXXVII Małego Tomaszowskiego Konkursu Recytatorskiego

W Miejskim Centrum Kultury, filii MOK, 4-5 maja odbyły się eliminacje powiatowe XXXVII Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem starosty tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego oraz prezydenta miasta Marcina Witko. Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski to wydarzenie z olbrzymią tradycją, od lat organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Tomaszowa Mazowieckiego oraz powiatu tomaszowskiego.

W tym roku uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: turniej recytatorski i turniej „wywiedzione ze słowa”. Na konkurs wpłynęło 67 zgłoszeń, w tym 58 zgłoszeń w turnieju recytacji, oraz 9 zgłoszeń w turnieju „wywiedzione ze słowa”.

Jury w składzie:

Dorota Radziewicz – instruktor teatralny w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży, realizatorka i koordynatorka projektów kulturalnych;

Milena Lisiecka-Sieczkowska – aktorka i lektorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, od2005roku na stałe związana z Teatrem Jaracza w Łodzi;

Ewa Audykowska-Wiśniewska – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, od ukończenia studiów związana z Teatrem Jaracza w Łodzi,

4 maja 2017r. po wysłuchaniu 19 prezentacji w turnieju recytacji i 4 prezentacji w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas I – III przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w turnieju recytatorskim:

I nagroda – Jagoda Kucharska – ZS-P nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Maksym Pełka – ZS-P nr 3 Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Patryk Strzałkowski – Zespół Szkół w Ujeździe

wyróżnienia:

Julia Błoch – Szkoła Podstawowa w Łaznowie
Nikola Serwa – ZS-P nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
Julia Śmiechowicz – ZS-P nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
Tymoteusz Wróbel – ZS-P nr 2 Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.

w turnieju „wywiedzione ze słowa” – nagród nie przyznano

wyróżnienie:

Marita Grochowska – Pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa „Tomek” w Tomaszowie Maz.

4 maja 2017r. po wysłuchaniu 16 prezentacji w turnieju recytacji i 1 w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas gimnazjalnych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w turnieju recytatorskim:

II nagroda – Jakub Lechowski – Gimnazjum „Tomasz” w Tomaszowie Mazowieckim
III nagroda – Wiktoria Kondejewska – Miejskie Centrum Kultury, filia MOK
III nagroda – Katarzyna Socha – Klub 25.BKPow w Tomaszowie Mazowieckim

wyróżnienia:

Piotr Wojtaszczyk – Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Maz.
Zuzanna Borowska – Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz.
Joanna Rokita – Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz.
Monika Rybak – Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.
Julia Zaczyńska – Zespół Szkół w Wiadernie

w turnieju „wywiedzione ze słowa” – nagród nie przyznano

5 maja 2017 r. po wysłuchaniu 23 prezentacji w turnieju recytacji i 4 prezentacji w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas IV-VI, Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w turnieju recytatorskim:

I nagroda – Weronika Hes – Pierwsza Chrześcijańska SP „TOMEK” w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Szymon Goliński – Szkoła Podstawowa w Łaznowie
III nagroda – Weronika Wieteska – Klub 25. BKP w Tomaszowie Mazowieckim

wyróżnienia:

Iga Pieńczak – Szkoła Podstawowa w Łaznowie
Paweł Ratajski – Miejskie Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Maz.
Iga Lewandowska – ZS-P nr 2 S P nr 12 w Tomaszowie Maz.

w turnieju „wywiedzione ze słowa”

II nagroda – Julia Dębowska – Zespół Teatralny „Ulinki” przy SP nr 7 w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Krystian Bożek – ZS-P w Lubochni

Do finałów XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w ostatni weekend maja (26-28.05.) w Starachowicach, w kategorii klas I-III, jury wytypowało następujące osoby:

1. Jagoda Kucharska – ZS-P nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
2. Maksym Pełka – ZS-P nr 3 Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Maz.
3. Patryk Strzałkowski – Zespół Szkół w Ujeździe

w kategorii klas IV-VI, Jury wytypowało następujące osoby:

1. Weronika Hes – Pierwsza Chrześcijańska SP „TOMEK” w Tomaszowie Mazowieckim
2. Szymon Goliński – Szkoła Podstawowa w Łaznowie

Nagrody w eliminacjach powiatowych ufundowali: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim i Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Za udział w konkursie uczestnicy w kat. klas I-III otrzymali dyplomy oraz książki.